
Pracownia Doradztwa Personalnego i Pomocy Psychologicznej Łukasz Mazur przystąpiła do realizacji projektu „Dzienne Domy Pomocy na terenie gminy i miasta Golub-Dobrzyń”. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Priorytetu 8 Fundusze europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działania 08.24 Usługi społeczne i zdrowotne.
Celem projektu zwiększanie dostępności usług opiekuńczych w gminie wiejskiej Golub-Dobrzyń i mieście Golub-Dobrzyń oraz poprawa sytuacji życiowej osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, w tym osób z chorobami otępiennymi (demencyjnymi) poprzez funkcjonowanie dwóch Dziennych Domów Pomocy do 31.07.2026 r.
Planowane zadania w ramach projektu:
1) Adaptacja i wyposażenie pomieszczeń na potrzeby Dziennego Domu Pomocy Grodno i w Golubiu-Dobrzyniu
Przed uruchomieniem obu DDP niezbędne jest ich przygotowanie poprzez prace adaptacyjno-remontowe i uzupełnienie wyposażenia.
2) Dzienny Dom Pomocy Grodno
W Dziennym Domu Pomocy „Grodno” osobom potrzebującym wsparcia w codziennym funkcjonowaniu zapewnione zostaną całodzienne usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, usługi pielęgnacyjne, wsparcie w codziennym funkcjonowaniu i możliwość aktywizacji w sferze fizycznej, intelektualnej i społecznej zgodnie z indywidualnymi predyspozycjami uczestników. W projekcie sfinansowane zostaną wynagrodzenia kadry, wyżywienie, transport, materiały zużywalne, media, jak również dodatkowe wydarzenia/eventy dla podopiecznych.
3) Dzienny Dom Pomocy w Golubiu-Dobrzyniu
W Dziennym Domu Pomocy w Golubiu-Dobrzyniu osobom potrzebującym wsparcia w codziennym funkcjonowaniu zapewnione zostaną całodzienne usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, usługi pielęgnacyjne, wsparcie w codziennym funkcjonowaniu i możliwość aktywizacji w sferze fizycznej, intelektualnej i społecznej zgodnie z indywidualnymi predyspozycjami uczestników. W projekcie sfinansowane zostaną wynagrodzenia kadry, wyżywienie, transport, materiały zużywalne, media, jak również dodatkowe wydarzenia/eventy dla podopiecznych.
Grupy docelowe, do których skierowany jest projekt:
Grupą docelową projektu są mieszkańcy gminy wiejskiej Golub-Dobrzyń i miasta Golub-Dobrzyń, będący osobami potrzebującymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (w tym z powodu wieku, stanu zdrowia, niepełnosprawności).
Na etapie rekrutacji będą preferowane osoby:
– o znacznym/umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
– z niepełnosprawnością sprzężoną,
– z zaburzeniami psychicznymi,
– z niepełnosprawnością intelektualną,
– z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (w rozumieniu zgodnym z Międzynarodową Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD10),
– korzystające z FE PŻ,
– zamieszkujące samotnie.
Planowane do osiągnięcia efekty i rezultaty:
– Liczba osób objętych usługami świadczonymi w społeczności lokalnej w programie: 100,
– Liczba utworzonych miejsc świadczenia usług w społeczności lokalnej: 17.
Informacje o finansowaniu:
– wartość projektu (całkowity koszt projektu): 5 210 401,03 zł
– całkowita wartość dofinansowania Projektu wynosi 4 949 880,97 zł
– dofinansowanie z EFS+ w kwocie nie większej niż 4 428 840,87 zł
DOKUMENTY PROJEKTOWE
AKTUALNOŚCI
Zapraszamy do zgłaszania się do udziału w projekcie !!!

